Příběh

Veritas

O Nás

Jakožto rodinná firma VERITAS spol. s r.o. jsme vznikli již v roce 1998. Více než 20 let se zabýváme pěstováním hroznů vinné révy a následně výrobou vín v režimu ekologického vinohradnictví.

Naše vinice se nacházejí ve 3 katastrálních územích – Bošovice, Borkovany a Klobouky u Brna. Vinice jsou vysázené v těch nejlepších polohách daného území v tratích Stará hora, Rozehnálky a Ostrá, kde se jedná o ohraničené chráněné jižní a jihozápadní polohy.

Naše Vinařství

Staráme o vinice tím nejšetrnějším způsobem s minimálním zásahem postřiků. Nepoužíváme herbicidy ani pesticidy, které zatěžují životní prostředí. Sázíme na osvědčené přípravky na bázi extraktu olejů z mořských řas, přesliček, fenyklu či pomerančové kůry. Z mnohaletých zkušeností víme, že tyto přípravky mají v biovinicích pozoruhodné výsledky.

Ocenění našich BIO vín

Naše BIO vína získala již 80+ mezinárodních medailí a ocenění.

Ekologické vinohradnictví

Uvědomujeme si, že spolupracujeme s přírodou, a proto jsme se rozhodli kromě ekologického přístupu být také průkopníky v pěstování nově vyšlechtěných specifických odrůd. Z nových odrůd můžete v naší nabídce BIO vín zakoupit například víno Aletta, Hibernal, Solaris a mnohé další. Tyto odrůdy je možné pěstovat bez jakýchkoliv chemických zásahů.

Výroba BIO
vína

Díky systému pěstování, mikroklimatu, půdnímu podloží, svažitosti či slunci můžeme přiřadit k našim vinicím označení terroir. Vína z těchto vinic jsou jedinečná a autentická právě díky půdním podmínkám na našich viničních tratích.

Historie veritas

Založení vinařství VERITAS

17. 11. 1998 pan ing. Vlastimil Pospíšil založil vinařství VERITAS spol. s.r.o.

1998

První Vinohradnické služby

Zavádění služeb vinohradníkům jako například výsadba vinic, kombajnová sklizeň, výstavba drátěnky, rigolace, likvidace starých vinic a mnohé další.

2000

Výstavba vlastních vinic

V letech 2000–2004 se vinařství značně rozrůstalo. Proběhl rozvoj a modernizace služeb vinohradníkům a přišlo i na budování sklepního hospodářství.

2000-2004

Začátky interspecifických odrůd vín

Rok 2005 byl začátkem pro pěstování interspecifických odrůd vín a v roce 2006 přišlo na řadu obhospodařování vinic.

2005-2006

Ekologicky hospodařící firma

Rok 2005 byl začátkem pro pěstování interspecifických odrůd vín a v roce 2006 přišlo na řadu obhospodařování vinic.

2007

I. & II. etapa výsadby
interspecifických odrůd

V roce 2009 proběhla první etapa výsadby interspecifických odrůd a podařilo se uvedení BIO vín na trh. Rok 2010 se nesl ve stylu modernizace sklepního hospodářství a proběhla druhá etapa výsadby interspecifických odrůd vinné révy. Společnost žačala s prodejem lahvového vína.

2009-2010

Spolupráce s firmou PRO-BIO

V roce 2014 začalo vinařství VERITAS spol. s r.o. úzce spolupracovat s firmou PRO-BIO, obchodní společnost s.r.o.

2014
0 +

let
zkušeností

0 +

spokojených
zákazníků

0 +

mezinárodních
medailí a ocenění